سرمایه‌گذاری در شمال کشور از موارد پرطرفداری است که می‌توان گفت همیشه انتخاب مناسب و جذابی برای مردم بوده است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام ۲نبش، سرمایه‌گذاری در شمال انواع مختلفی دارد که در این متن به یکی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری در شمال یعنی خرید زمین می‌پردازیم.

برای داشتن کمترین ریسک برای سرمایه‌گذاری در شمال، ما بررسی معاملات و جست‌وجوی آنلاین بین موردهای مناسب برای سرمایه‌گذاری در شمال را توصیه می‌کنیم.

پیشنهاد ما به شما سایت دونبش است که می‌توانید با سر زدن به آن به‌روزترین قیمت‌های «خرید زمین در شمال» و خرید ویلا در شهرهای مختلف را بررسی کنید.

بررسی مهم‌ترین فاکتورها برای یک سرمایه‌گذاری پر سود

آیندۀ روشن منطقه برای سرمایه‌گذاری: برای داشتن یک سرمایه‌گذاری مناسب، داشتن یک چشم‌انداز روشن و منطقی از اولین چیزهایی است که سرمایه‎گذار باید به آن توجه کند.

دسترسی به امکانات مختلف: وجود امکانات تجاری، تفریحی و رفاهی برای هر منطقه یک امتیاز مثبت به شمار می‌رود.

بررسی شرایط اقتصادی استان: قبل از سرمایه‌گذاری در یک منطقه حتما توجه کنید که این منطقه چه تغییراتی را پیش‌ رو دارد و این تغییرات چه تاثیراتی به همراه دارد. به عنوان مثال کار کردن روی زیرساخت‌های گردشگری در یک منطقه می‌تواند آن را تبدیل به یک انتخاب پر سود برای سرمایه‌گذاری کند.

انتخاب بهترین راه برای سرمایه‌گذاری مناسب: سرمایه‌گذاری در هر حوزه‌ای ابعاد مختلفی دارد که باید آن‌ها را بررسی کرد و متناسب با بودجه، بازدۀ زمانی، مشتریان و بازار آن انتخاب کرد.

چرا باید در شمال سرمایه‌گذاری کنیم؟

همان‌طور که گفتیم آیندۀ منطقه برای سرمایه‌گذار مهم است. همچنین توسعۀ ساخت‌وساز، دسترسی به انواع امکانات مختلف شهرهای شمالی، موقعیت جغرافیایی و آب‌وهوایی شمال هم مزید بر امتیازات سرمایه‌گذاری در شمال شده است.

مناسب‌ترین شهرهای شمالی برای سرمایه‌گذاری

استان مازندران یکی از استان‌های خوب شمالی ایران است که می‌توان به سرمایه‌گذاری در آن فکر کرد.

در استان مازندران شهرها و روستاهای بسیار زیادی وجود دارد. مازندران از طرفی به جنگل متصل است و از طرف دیگر دریا دارد و طبیعت خاصی را در مازندران می‌توانید ببینید.

بهتر است در شهرهای شلوغ شمالی سرمایه‌گذاری نکنید. چون این شهرها با اشباع شدن فرصت‌های سرمایه‌گذاری روبه‌رو هستند یعنی مدت‌ها است که دوران رشد و پیشرفت خود را سپری کردند.

برای داشتن آرامش بیشتر خود شهرها و روستاهایی را انتخاب کنید که شلوغ نباشد، چون به جز آرامشی که دارید، آینده‌ی بهتری نیز در انتظار شما خواهد بود.

بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری در شمال

سرمایه‌گذاری در شهرهای شمالی بستگی به بودجه، زمان موردنظر و سلیقۀ شما دارد. ممکن است برای تفریح و استراحت به فکر خرید ملک یا ویلایی در شمال باشید که در این صورت آینده‌ی آن شهر و توسعه‌اش ممکن است خیلی برایتان مهم نباشد. ولی ممکن است به فکر سرمایه گذاری باشید و باید تمام جوانب آن را بررسی کنید.

در این صورت این که چه شهری را انتخاب می‌کنید، اهمیت زیادی دارد. محمودآباد، نمک آبرود، چمستان، نوشهر، نور و بسیاری از شهرهای خوش آب‌وهوا، کوچک و خلوت شمال برای سرمایه‌گذاری گزینه‌های مناسبی هستند.

فارغ از آن، باید اول از همه مسیر سرمایه‌گذاری و راه آن را انتخاب کنید! با توجه به زمان سرمایه‌گذاری، بازار موردنظر و سایر فاکتورها باید انتخاب کنید که بین خرید زمین، ویلا و آپارتمان کدام گزینه مناسب نوع سرمایه‌گذاری شما خواهد بود.

خرید زمین، انتخاب یک سرمایه‌گذار هوشمند

آیا قرار است این زمین خریداری شده را به زمین زراعی و کشاورزی تبدیل کنید؟ یا قصد ساخت و ساز و ویلای شخصی در آن دارید؟

باید با دقت زمین را خریداری کنید و از سند آن مطمئن باشید. همچنین این که اطمینان داشته باشید که این زمین مشکلات حقوقی دارد یا خیر؟

علاوه بر این‌ها، این موضوع که شما دقیقا چه متراژ و چه مقدار زمین نیاز دارید و براساس نیاز و خواست خود، زمین مورد نظرتان را خریداری کنید، از مشکلات زیادی جلوگیری می‌کند.

مزایا و معایب زمین‌های شمال

مزایا:

از مزایای خرید زمین در شمال می‌توان به این موارد اشاره کرد:

خرید خانه، نسبت به ویلا، باغ و یا ساختمان نیاز به مراقبت کمتری دارد.

اگر الان زمین در شمال خریداری کنید، باعث حفظ سرمایه و پول شما خواهد شد. چون ارزش و قیمت آن با گذشت زمان، بیشتر می‌شود.

همچنین بعد از خرید زمین، با داشتن مجوز می‌توانید ساخت و ساز ویلا و ساختمان را شروع کنید و از طریق خرید و فروش سازه‌هایتان سرمایه خود را افزایش دهید.

معایب:

یکی از معایبی که در زمین‌های شمالی وجود دارد، این است که بعد از خرید زمین و بعد از ساخت و ساز در آن، ممکن است ساختمان و یا ویلای شما به فروش نرود و یا برای به فروش رفتنش به چالش‌های مالی زیادی برخورد کنید.

برای ساخت و ساز نیاز به مجوز دارید که دریافت مجوز هزینه‌های زیادی برای شما به وجود می‌آورد.

فرمول داشتن بهترین سرمایه‌گذاری در شمال چیست؟

با وجود تمام مواردی که گفتیم، احتمالا شما هم اگر قصد سرمایه‌گذاری در شمال را دارید، به خرید زمین یا ویلا در شهرهای شمالی جذب شدید.

با تمام توصیه‌هایی که در این متن برای شما داشتیم، اما به سبب ریسک معاملات املاک، مشورت با مشاورین املاک متخصص و باسابقه را شدیدا به شما توصیه می‌کنیم.

با املاک شمال ویو در ارتباط یباشید تا اطلاعات کامل و درست قیمتها در خرید و فروش و سرمایه گذاری اگاه باشید.

*با تشکر شمال ویو*

برای اطلاعات بیشتر با ما درتماس باشید:

۰۹۱۲۲۴۹۴۳۶۷ اقای گرجی پور

ادرس پیج اینستاگرام ما: shomal-view