دریاچه فراخین

در کشور ما ایران از گذشته تا به حال و به دلیل تنوع اب و هوایی کوهستان ها و جنگل ها – رودها – سواحل – تالاب ها – دریاچه ها- مرتفع- دشت ها و چمنزارها – محل مناسبی برای زندگی گونه های متنوع حیوانی و گیاهان قلمداد می شود . تنوعی از جانوران و گیاهان که مانند برخی از انها در هیچ کجای این دنیا دیده نمی شود.

مسیر دسترسی

در جاده چالوس و پس از مرزن اباد در سمتراست خود به کمربندی چالوس به نوشهر می رسیدو تابلوی ان را روی دیزی سرایاذربایجان نوشته را خواهید دید .طبق راهنمایی این تابلو مسیر خود را تغییر دهید و از روستاهایی دلسم و ویسر عبور کنید در انتها به یک جاده خاکی معدنی می رسید و پس از عبور از روخانه های کم عمق و رانندگی در حدود ۴۰ کیلومتر به دریاچه فراخین خواهید رسید. توجه داشته باشید که در مسیر رسیدن به دریاچه پنج دو راهی قرار دارد که در واجه شدن انهاباید به این صورت مسیر را انتخاب کنید . از دوتای اول به سمت راست بروید که نشانه ان تابلو به سمت کجور است سومی را به سمت چپ چهارمی را به سمت راست و پنجمی را به چپ انتخاب مسیر کنید.

دریاچه فراخین در نزدیکی روستای ویسر جایی که درختان سر به قلک کشیده ان ها را احاطه کرده اند و زیبایی هایش را تا زمانی که به محل دقیق این مکان نرسید نمی توانید ببینید . البته این دریاچه تا حدی شبیه تالاب است و به زیبایی های ان افزوده است و موجب شده دوستداران طبیعت بسیاری را به سوی خود بکشاند اب این دریاچه از چشمه فراخین و باران تامین می شود و در ارتفاع ۲۲۰۰ متری واقع شده است .اطراف این دریاچه همانطور که می شود حدس زد دارای طبیعت زیبایی می باشددر سفر در دریاچه فراخین می توانید در روستاهای اطراف هم گشتی بزنید روستاهای کندلوس- دلسم و ویسر از این جمله اند که هرکدام علاوه بر اینکه بسیار زیبا هستند می توان مکانی برای اقامت شما نیز توسط محلی ها مکانی فراهم کنند .

این مسیر برای افرادی که به افرود در جاده های جنگلی علاقه دارند جذاب و هیجان انگیز است .

پیاده روی و گشت در جنگل.  با قدم زدن در اطراف دریاچه می توانید این زیبایی ها را کشف کنید و تصاویره تازه ای را از طبیعت ببینید.

پیک نیک و کمپینگ. در محیط اطراف دریاچه می توانید پیک نیک ساده ای بر پا کنید و یا با برپایی کمپ خود شب را در دل طبیعت بگذرانید.

عکاسی. 

قایق سواری. امکانات قایق سواری ندارداما اگر قایق بادی دارید می توانید ان را همراه خود ببرید و با رفتن به میان دریاچه مناظری متفاوت را ببینید

دوچرخه سواری و…