سیسنگان جنگل وساحل

اصلا فقط شمال ایران است که نمیتوانیم اب و هوای فرح بخش را نادیده بگیریم در تعطیلات سراغش نرویم و در سفر به انجا با البومی پر از عکس های زیبا برنگردیم.مثلا فکرش را بکنیدتعطیلات باشد و به مازندران رفته باشیم و جنگل سیسنگان را نبینیم.اصلا مگر می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 

چه چیزی باید زیبا تر از قدم زدن در ساحل ارام بخش دریای خزر باشد و دوچرخه سواری در دل جنگل؟چه چیز بهتر از قایق سواری بر ای خزر در دل طبیعت سیسنگان ؟

جنگل سیسنگان مازندران کجاست؟

جنگل سیسنگان مازندران در فاصله۲۵ کیلومتری از شهرستان نوشهر به سمت شهرستان نور و رویان قرار دارد و دقیقا بعد از روستای توسکاتک قرار دارد در واقع در ضلع شرقی روستای توسکاتکو ضلع غربی روستای صلاح الدین کلا و ملا کلا قرار گرفته است.

پارک جنگلی زیبا از شمال به دریای خزر و از جنوب به کوه های البرز می رسد. یکی از مشهورترین پارک جنگلی و ساحلی مازندران است .درختان بلوط که گاه ارتفاع ان ها به ۱۰ متر نیز می رسد با سایه ساری  بر کرانه دریای خزر بهترین و با ارزش ترین پارک های طبیعت گردی ایران با امکانات اقامتی و رفاهی خوب برای رفاه حال گردشگران  زیستگاه سنجاب هاب ایرانی.

 

 

پارک سیسنگان در چه سالی طراحی شده و هدف از طراحی سیسنگان چه بوده است؟

 

مساحت این پارک ۶۰۲ کیلومتر مربع می باشد.پارک سیسنگان در سال۱۳۴۴ توسط مهندسی اشتیانی  پارک جنگلی زیبایی در استان مازندران  و در کنار جاده ساحلی نوشهر  – محمود اباد طراحی شده است. در ابتدا هدف از طراحی چنین پارکی حفظ و حر است از گونه های نادر و کمیاب شمشاد در ایران بوده است.

چرا که بیشترین مخزن شمشاد در خورمیانه مربوط به شمال ایران به ویژه پارک سیسنگان نوشهر می باشد.

متاسفانه طی سالهای اخیر بر اثر ناکار امدی مسئولین وعدم سمپاشی به موقع درختان شمشاد و تشخیص دیر هنگام عامل خشک شدن شمشاد و از بین بردن درختان شمشاد سیسنگان هم اکنون شاهد از بین رفتن این گونه های نادر در کشورمان هستیم. پس از گذشت مدت زیادی از هجوم پروانه های مهاجم به درختان شمشادسیسنگان هنوز هم اثری از رشد و جوانه زدن دوباره برگ های شمشاد نیست.

امیدواریم مسئولین هر چه زودتر یک فکری به حال گونه نادر شمشاد در این منطقه نمایند و بزودی شاهد رشد دوباره این درختان باشیم و از نابودی انها جلوگیری کنیم.

 

ورودی سیسنگان

 

جنگل سیسنگان تلاقی دریا و جنگل

 

در حقیقت ساحلی که رو به روی جنگل سیسنگان قرار دارد را ساحل سیسنگان نام داده اند. جنگل و ساحل در حقیقت تنها به اندازه عرض جاده با یکدیگر فاصله دارند و این تقابل واقعا مثال زدنی است. البته مورد مشابه چنین حالتی را می توان در استان گیلان  و جنگل گیسوم مشاهده کرد. انتهای جاده جنگلی گیسوم منتهی به دریا می شود. اما واقعا باز هم حالت زیبای جاده ساحلی جنگل سیسنگان را ندارد که در هر سمت شما یک زیبایی طبیعی وجود داشته باشد.

تصور کنید زمانی که در دل جنگل هستید نسیم دریا به صورت شما می وزد. این واقع حسی وصف نشدنی است که حتما باید ان را تجرب کنید تا متوجه شوید به دلیل نزدیکی دریا و جنگل  اب و هوای این منطقه  بسیار پاک و تقریبا عاری از هر گونه الودگی ست.

استان مازندران  ریه های تنفسی ایران و جنگل سیسنگان را میتوان ریه ای تنفسی استان سرسبز مازندران دانست حال تصور کنید چه هوای خارق العاده ای در اینجا انتظار شما را می کشد.

 

 

امکانات نزدیک به پارک سیسنگان مازندران شامل چه چیزهایی میباشد؟

مجتمع توریستی تفریحی سیسنگان  به دلیل نزدیکی  به روستای صلاح الدین کلا به امکانات  مختلفی از جمله میوه فروشی. قصابی مرغ فروشی.هایپر مارکت.بستنی فروشی .کته کباب. رستوران. درمانگاه. داروخانه. بانک صادرات .پمپ بنزین و بسیاری از موارد دیگر دسترسی راحتی دارد.

امکانات تفریحی درجنگل و ساحل سیسنگان 

قایق سواری و جت اسکی- شنا کردن- پدالو- شاتل- پیست کارتینگ و موتورهای چهار چرخ

دارای چندین کافه سنتی – رستوران – قلیانسرا- محل کرایه اسب- اسکان شبانه- فروشگاه لوازم شنا- فروشگاه سنتی و …

فاصله تهران پایتخت کشور تا جنگل سیسنگان مازندران چقدر میباشد؟

فاصله شهر تهران تا جنگل سیسنگان حدود ۲۴۰ کیلومتر مربع می باشد.شما عزیزان می توانید هم از طریق جاده چالوس و هم از طریق جاده هراز از تهران به سمت جنگل سیسنگان مازندران مسافرت کنید.

سرمایه گذاری در محدوده نوشهر (سیسنگان و…)

چسبیده به پارک سیسنگان نیز منطقه ملاکلا وجود دارد که این منطقه نیز بسیار زیبا بوده و توریست های زیادی همه ساله به این منطقه عزیمت می نمایند.

در این مناطق خرید ویلا – زمین – و سرمایه گذاری های مختلف  طی چند سال اخیر به دلیل نزدیکی به پارک سیسنگان و اب و هوای خوب و منظر بسیار زیبا رونق چشمگیری داشته است.سد خاکی اویدر یکی دیگر از مقاصد اصلی گردشگران در سفر به شمال کشور و شهرستان نوشهر و منطقه سیسنگان می باشد.

 

(مجموعه اطلاعاتی املاک شمال ویو متشکل از پرسنل مجرب  و با سابقه درخشان در امر خرید و فروش ملک در شمال کشور اماده ارائه هرگونه خدمتی به شما عزیزان می باشد .چنانچه قصد خرید و فروش ویلا- زمین – ساخت و ساز – شهرک سازی و یا هرگونه سرمایه گذاری دیگر در سطح منطقه را دارید مجموعه اطلاعاتی املاک شمال ویو امادگی لازم جهت انجام پروژه ای ذکر شده با بهترین کیفیت را دارد.

امیدواریم بتوانیمدر پناه خداوند متعال زمینه مناسبی را جهت سرمایه گذاری تان اعم از خرید ویلا – زمین و… فراهم نماییم.)

 

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید : ۰۹۳۹۰۶۷۱۰۵۳ MISS RJ

۰۹۱۲۲۴۹۴۳۶۷ اقای گرجی پور

ادرس پیج اینستاگرام ما SHOMAL-VIEW

*باتشکر شمال ویو*