اکازیون چیست؟

اکازیون با نام لاتین  occasion به معنای خاص یا ویژه است و در حوزه املاک به ملک ویا خانه ای که تمام تمامی فاکتور های خاص بودن را داراست گفته می شود فاکتورهای بسیاری در اکازیون بودن ویلا تاثیر گذار است که در ذیل به چند مورد اصلی ان اشاره میکنیمک

کیفیت و نوع سازه

نوع سازه به عنوان یکی از فاکتورهای اکازیون بودن خانه تلقی می شود اینکه ویلا توسط چه نوع سازه ای ساخته شده باشد نقش بسیاری روی قیمت و خاص بودن ان دارد بدون شک سازه بتنی یا فلزی تفاوت های بسیاری با یکدیگر داشته که در ارزش گذاری متفاوت هستند.

قدرالسهم یک ملک یا اپارتمان

این فاکتورها بیشتر در خصوص اپارتمان ها حائز اهمیت است یا ویلاهایی که دارای ملک مشا هستند به عنوان مثال یک زمین ۳۰۰ متری را در نظر بگیرید که تنها یک اپارتمان ۴ واحده در ان بنا شده اما در همان زمین ۳۰۰ متری یک اپارتمان ۸ واحده است به همین دلیل قدرالسهم یک ملک یکی از فاکتورهای مهم در اکازیون بودن است.

محل قرارگیری ملک اکازیون

اینکه ملک با ویلا مد نظر شما در کجا قرار دارد نقش بسزایی دارد .عواملی همچون تراکم جمعیت منطقه و میزان پیشرفت منطقه از عوامل اصلی هستند. اصولا در خرید ویلا شمال خارج از بافت بومی بودن از فاکتورهای اصلی است. دمین گزینه می تواند فاصله با جاده اصلی و مراکز خرید درمانی و تفریحی باشد.

شرایط پرداخت ایده ال

بدون شک خانه هایی که دارای شرایط پرداخت مناسبی هستند به عنوان ملک های خاص ارزش گذاری می شوند. خانه هایی که دارای وام با پرداخت بلند مدت و سود ۸ الی۴ درصدی هستند نسبت به خانه های دیگرارزش بیشتری دارند همچنن فروشنده ای که شرایط اقسات بلند مدت بدون بهره را میسر میکند باعث خاص بودن ان ملک می شود.

خرید ویلا اکازیون با همسایگان خاص

بدون شک یکی از عوامل مهم در خانه همسایگانی هستندکه در کنار شما زندگی می کنند بدون شک ویلایی با همسایگان فرهنگی – هنری  و یا قشر مرفه علاوه بر القا حس خوب- ارامش خاطر بسیاری را به شما هدیه میدهند.همچنان همسایگانی از نظر وضعیت اعتقادی و مالی به یکپارچگی محل قرارگیری ملک شما کمک بسیاری میکند.

امکانات و میزان مشاعات 

بدون شک ویلایی که دارای امکانات رفاهی و تفریحی است ارزش بیشتری در مقایسه با ویلاهای معمولی دارد . عواملی همچوندارا بودن استخر – زمین تنیس ویا گلف – سالن تاتر -سالن بدن سازی – پارکینگ مسقف و… از مواردی هستند که باعث اکازیون بودن یک ویلا میشوند.

قیمت ملک اکازیون

قیمت به عنوان فاکتور اصلیدر خرید ویلا یا یک ملک محسوب میشود .اصولا افرادی به دنبال گزینه های ارزانتری هستند که با کمترین هزینه صاحب بهترین گزینه شوند. در حوزه املاک ملک هایی که نسبت به قیمت روز بازار دارای قیمت کمتری هستند جزو موارد خاص و اکازیون هستند.

هدف ما در این مطلب برسی عوامل یک ملک و ویلا اکازیون بوده و قصد داشتیم به صورت خلاصه وار و مفید دین مطلب را ادا کنیک چنانچه قصد خرید ویلا در شمال را دارید میتوانید با مشاور املاک ویو در تماس باشید.

تلفن تماس: ۰۹۳۹۰۶۷۱۰۵۳ miss rj

ادرس پیج اینستاگرام ما shomai-view

 

*باتشکر شمال ویو*